MOTO

Educația este activitatea de disciplinare, cultivare, civilizare și moralizare a omului, iar scopul educației este de a dezvolta în individ toată perfecțiunea de care este susceptibil!
I. KANT
Misiunea scolii

- egalitatea șanselor fiecărui copil

- crearea unui mediu favorabil învățării

- dezvoltarea personalității copilului

- crearea copilului de tip nou

Viziunea scolii
Școala va urmări ca elevii: să participe cu interes la toate activitățile școlare, să cunoască reușita, să comunice deschis, să fie sociabili, să respecte și să valorifice diferențele culturale din clasă, școală, comunitate, să se simtă responsabili ca membri ai comunității.
TELEFONUL VERDE

- Inspectoratul Școlar Județean Galați – 0800816236

- Ministerul Educației Naționale – 0800801100

www.educatiepentruviitor.edu.ro

2 months ago
Fotografii din cronologie

În atenţia elevilor doritori de performanţă şi de aprofundare a cunoştinţelor de limba engleză şi limba franceză! Dna profesor Gheorghiu Cati, vă propune proiectul "Şcoala din vacanţă". Orarul îl aflaţi din afişul de mai jos. Fiecare doritor trebuie să-şi printeze materialul necesar pe care îl găseşte la şcoală, de luni până vineri, între orele 9-12. Vă aşteptăm!

2 months ago

Sărbătorim "Ziua Drapelului Național" alături de grupul Omătuța.

3 months ago
Fotografii din postarea Şcoala "Şt.O.Iosif" Tecuci

Sarbătorirea Iei românești, în ajun de Sânziene, la Școala „Șt. O. Iosif”, prin inaugurarea Șezătorii „Punctul românesc” de vacanța. Am croit prima ie pentru formația noastră de dans. Va așteptăm la șezătoare!

3 months ago
Politia Romana - www.politiaromana.ro

CAMPANIA #SayNO
Poliția Română participă la campania europeană de informare și prevenire a șantajului sexual pe internet, alături de poliții din celelalte 27 de state membre ale Uniunii Europene, precum și Norvegia și Elveția.
Termenii ,,sextorsion” sau ,,șantaj prin webcam” reprezintă constrângerea sau forțarea copiilor și adolescenților să plătească diferite sume de bani prin internet – o formă a șantajului informatic în care date de natură sexuală sau imagini ... See more

CAMPANIA #SayNO

« 2 of 10 »