MOTO

Educația este activitatea de disciplinare, cultivare, civilizare și moralizare a omului, iar scopul educației este de a dezvolta în individ toată perfecțiunea de care este susceptibil!
I. KANT
Misiunea scolii

- egalitatea șanselor fiecărui copil

- crearea unui mediu favorabil învățării

- dezvoltarea personalității copilului

- crearea copilului de tip nou

Viziunea scolii
Școala va urmări ca elevii: să participe cu interes la toate activitățile școlare, să cunoască reușita, să comunice deschis, să fie sociabili, să respecte și să valorifice diferențele culturale din clasă, școală, comunitate, să se simtă responsabili ca membri ai comunității.
TELEFONUL VERDE

- Inspectoratul Școlar Județean Galați – 0800816236

- Ministerul Educației Naționale – 0800801100

www.educatiepentruviitor.edu.ro

2 months ago

Un mărțişor muzical din partea claselor 5A şi 7A, sub îndrumarea dnului profesor Iftimie Florin!

Fotografii din postarea Şcoala "Şt.O.Iosif" Tecuci

8 martie 2018 vine cu o lecție deschisă la grădiniță, dedicată mamelor! La mulți ani, mămicilor şi doamnelor! Mulțumim dnei educatoare Margareta Radu!

Fotografii din postarea Şcoala "Şt.O.Iosif" Tecuci

7 martie 2018 - Ziua Porților Deschise la Şcoala Gimnazială " Ştefan Octavian Iosif". Primul echipaj e pregătit de vizită. Mulțumim dnei educatoare Margareta Radu.

Clasa pregătitoare 2018-2019 – Școala Gimnazială „Ștefan Octavian Iosif” Tecuci

Dacă îți dorești ca fiul, fiica ta să învețe într-o școală frumoasă, curată, sigură în care activează cadre didactice bine pregătite, vino cu cei mai mici copii pentru a lua legătura cu mediul nostru de dezvoltare.

« 2 of 15 »