MOTO

Educația este activitatea de disciplinare, cultivare, civilizare și moralizare a omului, iar scopul educației este de a dezvolta în individ toată perfecțiunea de care este susceptibil!
I. KANT
Misiunea scolii

- egalitatea șanselor fiecărui copil

- crearea unui mediu favorabil învățării

- dezvoltarea personalității copilului

- crearea copilului de tip nou

Viziunea scolii
Școala va urmări ca elevii: să participe cu interes la toate activitățile școlare, să cunoască reușita, să comunice deschis, să fie sociabili, să respecte și să valorifice diferențele culturale din clasă, școală, comunitate, să se simtă responsabili ca membri ai comunității.
TELEFONUL VERDE

- Inspectoratul Școlar Județean Galați – 0800816236

- Ministerul Educației Naționale – 0800801100

www.educatiepentruviitor.edu.ro

1 month ago
Fotografii din postarea Şcoala "Şt.O.Iosif" Tecuci

Şcoala noastră a intrat in spiritul sărbătorilor de iarnă. Crăciun Fericit! Un an nou plin de bucurii!
Multumim dnei prof. Palade Daniela, dnului prof. Iftimie Florin, dnei prof. Lazăr Geanina şi dnei prof. Gheorghiu Cati pentru programul artistic.
Mulțumim dnei director şi întregului colectiv de cadre didactice pentru sprijinul acordat în răsplătirea colindătorilor.
Mulțumim dragi părinți că ați fost astăzi alături de noi!

Fotografii din postarea Şcoala "Şt.O.Iosif" Tecuci

18 decembrie 2017 - Curs de preventie si pregatire pentru dezastre oferit de Crucea Rosie Galati

Fotografii din postarea Şcoala "Şt.O.Iosif" Tecuci

Elevii claselor a II-a ai Sc.Gimn."St.O.Iosif" insotiti de dnul inv. Mindru Constantin si dna inv. Fertu Mirela, au sarbatorit in avans Ziua Nationala a Romaniei. Activitatea s-a desfasurat la Casa de Cultura Tecuci si a facut parte din proiectul "Si eu am drepturi", proiect realizat in parteneriat cu mai multe unitati scolare din oras si din comunele invecinate. La multi ani, Romania!

Fotografii din postarea Şcoala "Şt.O.Iosif" Tecuci

La multi ani, Romania! Felicitari pentru mobilizare dnei director Bostiog Niculina si doamnelor profesoare Lazar Geanina si Palade Daniela!

« 2 of 13 »